زیرپورتال بندرخمیر-هرمزگان
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
اخبار
اخبار
اخبار
اخبار
اخبار
متون عمومي
متون عمومي
منو
همايش ها
ورود كاربران
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.اخبار

برگزاری همایش ملی بزرگداشت مهدی آذر یزدی

اولین همایش ملی بزرگداشت استاد مهدی آذر یزدی به همت بنیاد نخبگان یزد و در راستای تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی برای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی و کشف و پرورش استعدادهای جوان هنرمند و نخبه پروری برگزار خواهد شد.
بررسی تأثیر داستان و شعر بر فرهنگ مطالعه نوجوانان و جوانان برای بازیابی هویت دینی و ملی،  بررسی تاثیر مطالعه بر بازیابی هویت دینی و ملی، اشاعه و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی، بهره گیری نسل جوان و نوجوان از گنجینه غنی و کهن شعر و ادب فارسی و انتقال آن به نسل بعد، از اهداف این همایش است.

همچنین کشف و پرورش استعدادها در عرصه شعر و داستان، آشنایی نسل جدید با شخصیت- آثار و اهداف استاد آذر یزدی و ترغیب فرهیختگان به آفرینش آثار ارزشمند در زمینه ادبیات کودک و نوجوان نیز از دیگر اهداف خواهد بود.

این همایش در سه بخش مقاله، شعر و داستان کوتاه و برای گروههای سنی زیر 18 سال و 18 تا 35 سال برگزار می شود و محورهای همایش در زمینه شعر و داستان با موضوعات انقلاب و بیداری اسلامی، سبک زندگی و فرهنگ اسلامی، فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی، عدالت و پیشرفت و زندگی، شخصیت و اندیشه های آذر یزدی و در بخش مقاله  نیز  موضوعاتی چون جلوه های قرآن و حدیث و ویژگی های بازنویسی و بازآفرینی متون کهن ادب فارسی در آثار آذر یزدی، حکمت، اخلاق، تعلیم و تربیت و جلوه های طنز در آثار آذر یزدی، زیبایی شناسی آثار منظوم آذر یزدی، تاثیر کتاب و کتاب خوانی در رشد شخصیت آذر یزدی، تاثیر آثار آذر یزدی بر میزان مطالعه نوجوانان و جوانان خواهد بود.

لازم به ذکر است شرکت کنندگان می‌توانند در هر دو بخش بزرگسال و کودک و نوجوان، حداکثر 3 اثر ارائه کنند و در صورتی که بیش از 3  اثر ارسال شود،3  اثر به صورت تصادفی در اختیار هیات داوران قرار خواهد گرفت.

همچنین آثار ارسالی نباید در همایش های دیگر پذیرفته یا حائز رتبه شده باشد. ارسال اثر فقط از طریق وبسایت همایش به آدرس yazd.bmn.ir امکان پذیر می باشد و به آثاری که از طرق دیگر ارسال شوند، ترتیب اثر داده نخواهد شد.لازم به ذکر است که  دانشجویان و هیئت علمی میتوانند آثار خود را تا 29 اسفندماه 93 ارسال نمایند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما